Close

March 29, 2020

15, Badgers sıralamada yükselmeye devam ediyor ve ilk beşe yaklaşıyor.

15, Badgers sıralamada yükselmeye devam ediyor ve ilk beşe yaklaşıyor.

Geçen sezonun All-ACC takımlarına bakıldığında, ilk takımın tamamı gitti ve ikinci takımdan geri dönen tek kişi, şimdi iki beş yıldızlı birinci sınıf öğrencisi içeride dakikalarca bastıran Garrison Brooks. Birinci sınıf öğrencileri açısından, Kuzey Carolina’dan Caleb Love ve Duke’ten Jalen Johnson en büyük etkiyi yaratmalı, ancak sezon öncesi POY her ikisi için de yüksek görünüyor. Louisville ikinci sınıf öğrencisi David Johnson sinsi bir seçimdir. Ama Hauser’a dönelim. 1,8 metrelik Wisconsin yerlisi, Virginia programına alışmak için bir yıl geçirdi ve maç başına en az 14 sayı ortalamasını aldığı ve 3’ten% 40’tan daha iyi şut aldığı iki sezondan geliyor. Virginia’nın hücumu öyle değil Marquette’inki kadar açık, ancak Hauser’ın zemini genişletme yeteneği ve Virginia’nın ACC’nin favorisi olması onu meşru bir aday yapıyor. Öngörülen başlangıç ​​dizilimi: Kihei Clark (10.8 PPG, 5.9 APG) Casey Morsell (4.0 PPG) Tomas Woldetensae (6.6 PPG) Sam Hauser (Marquette’de 14,9 sayı, 7,2 RPG) Jay Huff (8,5 sayı, 6,2 RPG) 5.

Iowa Hawkeyes Önceki: 5 Bu tahmin hala, Luka Garza’nın Hawkeyes’e döndüğü varsayımı altında ve son zamanlarda ESPN’den Myron Medcalf’a her iki yöne de eğilmediğini söylemesine rağmen, alıntıları onun hakkında emin olması gerektiğini gösteriyor. Taslakta kalmak için NBA fırsatları. Garza, ESPN’nin NBA taslak sıralamasında 80. sırada yer aldığından, bu bir garanti gibi görünmüyor. Bu nedenle, Garza’nın geri dönmesini bekliyoruz ve bu, Iowa’yı benim gözümde Büyük On favori olarak bırakıyor.

Wisconsin geçen sezon daha iyiydi ve neredeyse herkesi geri getiriyor, Michigan Eyaleti Michigan Eyaleti, Ohio Eyaleti, Rutgers ve Indiana’nın hepsi faktör olacak ve Ayo Dosunmu ve Kofi Cockburn taslaktan çekilirse Illinois ilk dört takım olabilir. Ancak Iowa geçen sezon elit bir hücum takımıydı ve Jordan Bohannon’u geçen sezon sadece 10 maç oynadıktan sonra geri alacak. Fran McCaffery için atış, oyun kurma ve bir başka hücum silahı getiriyor Öngörülen başlangıç ​​dizisi: Jordan Bohannon (8,8 PPG, 3,3 APG) CJ Fredrick (10,2 PPG) Connor McCaffery (6,2 sayı, 4,0 APG) Joe Wieskamp (14,0 sayı, 6,1 RPG ) Luka Garza (23,9 sayı, 9,8 RPG) 6.

Wisconsin Badgers Önceki: 7 Offseason 15. sırada başladıktan sonra, Badgers sıralamada yükselmeye devam ediyor ve ilk beşe yaklaşıyor. Ülkedeki hemen hemen tüm diğer takımların aksine, Greg Gard’ın takımı için personel açısından hiçbir şey değişmedi. Şaşırtıcı ayrılıklar ve transfer eklemeleri olmadı – sadece sezonu ülkedeki diğer takımlar kadar sıcak bitiren bir takımın devamlılığı.

Sezonun son ayında Wisconsin 8-0’tı ve BartTorvik.com’a göre verimlilik sıralamasında 3. sırada yer aldı. Bu gelecek sezona taşınacak mı? Bu sıralamaya yetişmek için, buna mecbur olacak, ancak zorlu koşudan beş yeni başlayanların hepsinin geri döndüğü ve beşinin de yaşlılar olduğu gerçeği kesinlikle yardımcı olmalı.

Badgers, sezonun sonlarında sahadan çok daha tehlikeliydi ve son sekiz maçta 3’ten% 41’le şut çekti. Gard bir kez daha 3s yapma kabiliyetine sahip beş oyuncuyu dışarı atacak ve bu da rakip savunmalar için sorun yaratacaktır. Öngörülen başlangıç ​​dizilişi: D’Mitrik Trice (9,8 PPG, 4,2 APG) Brad Davison (9,9 sayı, 4,3 RPG) Aleem Ford (8,6 sayı) , 4.4 RPG) Nate Reuvers (13.1 PPG, 4.5 RPG) Micah Potter (10.1 PPG, 6.2 RPG) 7. Kansas Jayhawks Önceki: 6Bill Self, gelecek sezon pop skoru için büyük ölçüde yeni gelenlere güvenmek zorunda kalacak. Geçen sezonun en iyi iki golcüsü Devon Dotson ve Udoka Azubuike gitti ve bu ikisi, savunmanın dikkatini çekme yetenekleriyle tamamlayıcı parçalarda işleri çok daha kolaylaştırdı. Marcus Garrett’ın birincil oyun kurma rolünü devralması bekleniyor ve yetenekli bir dağıtımcı olmasına rağmen, sıçrama konusunda Dotson kadar tehlikeli değil.

Ochai Agbaji ve Christian Braun açık atışlar yapabilir. David McCormack, alçakta büyük bir vücut ama Azubuike değil. Bu bizi beş yıldızlı birinci sınıf öğrencisi olan Bryce Thompson’a ve ülkedeki en iyi üniversite transferlerinden biri olan Tyon Grant-Foster’a getiriyor. Thompson, çevreden şut yapma ve zıplamanın kenarına gitme yeteneğine sahip büyük bir golcüdür ve Grant-Foster’ın boyu vardır, uzunluğu vardır ve şut atabilir. Bu ikisi puan sağlamak için erken sayılacak. Öngörülen başlangıç ​​dizilimi: Marcus Garrett (9,2 sayı, 4,6 APG) Bryce Thompson (No.

26 ESPN 100’de) Ochai Agbaji (10,0 PPG) Tyon Grant-Foster (juco transfer) David McCormack (6,9 sayı, 4,1 RPG) Marcus Garrett önümüzdeki sezon Devon Dotson çıkışlarından sonra Kansas Jayhawks’ın ana oyun kurucusu olarak devralacak ve Udoka Azubuike. AP Fotoğrafı / Garett Fisbeck8. Michigan State Spartans Önceki: 10Önümüzdeki sezon kolej basketbolundaki en büyük X faktörü, geçtiğimiz sezonu bir buçuk ayağından aldığı sakatlık nedeniyle kaçıran Joshua Langford olacak.goldbets.top Langford’un bir yıllık uygunluğu kaldı ve Tom Izzo, Mayıs ayında gazetecilere şunları söyledi: "sağlıklıysa, umduğu oyun oynamaktır." Elbette, Aralık 2018’den beri Langford’u oynamıştık, ancak yaralanma öncesi kendine yakın bir şeyse, Izzo’nun emrinde ülkedeki en iyi kanatlardan birine sahip olacak. Sakatlığından önce 15 sayı ortalamasına sahipti ve her maçta küçükken çift rakamlara ulaştı.

Neyse ki Izzo için Langford’un yeniden yıldız olduğuna güvenmesine gerek yok. Gabe Brown ve Aaron Henry kanatlara geri dönmeli ve Marquette transferi Joey Hauser geçen sezon oturduktan sonra çevre şutları ve sayılar getirecek. Ancak sağlıklı bir Langford’a sahip olmak büyük bir lüks olurdu. Öngörülen başlangıç ​​dizisi: Rocket Watt (9,0 sayı) Gabe Brown (6,8 sayı, 3,6 RPG) Aaron Henry (10,0 sayı, 4,6 RPG) Joey Hauser (9,7 sayı, Marquette’de 5,3 RPG) ) Xavier Tillman (13.7 sayı, 10.3 RPG9. Duke Blue Devils Önceki: 8 7 fitlik boyutu, yüksek seviye savunma yeteneği ve gerçeği göz önüne alındığında, Mark Williams ülke çapındaki birinci sınıf öğrencileri etkilemeye geldiğinde biraz gölgede kalıyor gibi görünüyor. Önümüzdeki sezon Durham’da hemen başlayabilirdi. Mike Krzyzewski’nin gelecek sezonun kadrosunda çok fazla gerçek büyük adamı yok, Williams ve Columbia mezunu transfer Patrick Tape muhtemelen başlangıç ​​noktası için savaşacak.

Duke’un Jalen Johnson, Matthew Hurt, Wendell Moore Jr. ve D.J.’de birçok golcüsü var. Steward ve Jeremy Roach, oyun kurucu pozisyonuna sağlamlık ve oyun kurmayı getiriyor. Blue Devils, geçmişte çemberde etkili olmasına rağmen, Williams’ın hücum tarafında bir tercih seçeneği olmasına ihtiyaç duymayacak.

Önümüzdeki sezon beklediğimiz savunma etkisini yaratırsa, onun sinsi bir olasılık olduğunu görmek şok olmazdı.Proje edilen başlangıç ​​dizisi: Jeremy Roach (ESPN 100’de 18 numara) Wendell Moore Jr. (7,4 PPG) Jalen Johnson (ESPN 100’de 12 numara) Matthew Hurt (9,7 PPG) Mark Williams (ESPN 100’de 29 numara) 10.

Tennessee Gönüllüleri Önceki: 11Rick Barnes, önümüzdeki sezon seçim yapmakta zorlanacak. Gönüllüler, dört yeni başlayan ve ülkenin en iyi işe alma sınıflarından birini, Jaden Springer ve Keon Johnson’da iki beş yıldızlı umutları olan bir grup ekler. Ayrıca Sacred Heart mezunu transfer E.J.

Geçen sezon yaklaşık 16 sayı 12 ribaund ortalamaları alan Anosike. Ancak karışıklıkta bir oyuncu biraz kayboluyor ve bu Oregon transferi Victor Bailey Jr. Bailey’nin harika bir atletizmi var ve bir Sweet 16 takımı için 37 maç oynadığı için ikinci sınıfta 3’ten yaklaşık% 40 şut attı. Santiago Vescovi, geçen sezon Lamonte Turner’ın sakatlanmasının ardından oyun kurucu rolüne girdi, ancak top kaybı ile mücadele etti; Bu mücadeleler devam ederse, Barnes, Springer veya Josiah-Jordan James’i oyun kurucu bir role taşıyabilir ve Bailey’i kadroya alabilir. Başlangıç ​​noktaları için sezon öncesi savaşlar Knoxville’de son derece ilginç olacak. Öngörülen başlangıç ​​dizilişi: Santiago Vescovi (10.7 sayı, 3.7 APG) Jaden Springer (No.

16, ESPN 100) Josiah-Jordan James (7,4 sayı, 5,5 RPG) Yves Pons (10,8 sayı, 5,4 RPG) John Fulkerson (13,7 sayı, 5,9 RPG) 11. Kentucky Wildcats Önceki: 13 Olivier Sarr’ın gelecek sezon için hazır olmasıyla ilgili henüz bir haber yok, bu da Kentucky’nin ön sahasına pek çok soru bırakıyor. Çevre, Creighton mezunu transferi Davion Mintz ve birkaç eski ESPN 100 olasılığıyla birleşen beş yıldızlı üç olasılıkla kesinlikle yüklenecek. Ancak ön saha en iyi ihtimalle eksik.

Keion Brooks, finalde Florida’ya karşı belki de sezonun en iyi maçını oynadıktan sonra bir ara sezonu için güvenilecek. Ancak listedeki tek geri dönen kişi olarak, onun da liderlik sağlaması gerekecek. Brooks’un yanı sıra, John Calipari önde ilk 50 birinci sınıf öğrencisi olan Lance Ware ve Isaiah Jackson’a sahip. Her iki oyuncunun da hemen aşağıdan başlamaya hazır olduğunu söylemek zor, ancak Jackson seçkin bir savunma oyuncusu ve Ware sertlik getiriyor. Küçük top 4 rolünde Clarke veya Boston ile daha küçük bir kadro pek olası görünmüyor.

Wildcats’in Sarr’a ihtiyacı var. Öngörülen başlangıç ​​dizilişi: Devin Askew (ESPN 100’de 24 numara) B.J. Boston (ESPN 100’de 6 numara) Terrence Clarke (No.

ESPN 100’de 9) Keion Brooks (4,5 sayı, 3,2 RPG) Isaiah Jackson (ESPN 100’de 31 numara) John Calipari bir kez daha üniversite basketbolundaki en iyi işe alma sınıflarından birine ulaştı, ancak ekibinin ön sahada yardıma ihtiyacı olacak gelecek sezon rekabet. Andy Lyons / Getty Images12 tarafından fotoğraf. Creighton Bluejays Önceki: 12Ty-Shon Alexander, geçen sezon kolej basketbolunun en iyi iki yönlü oyuncularından biri olarak kendini kanıtladı, özellikle sezonun ikinci yarısında, Creighton iyi niyetli bir Büyük Doğu şampiyonluk yarışmacısı ve Final Four tehdidi olarak ortaya çıktı.

Ayrılmasına rağmen, Bluejay’lar çevrede iyi stoklanmış durumda. Altıncı adam olağanüstü Denzel Mahoney başlangıç ​​dizilişine girmeli ve en azından İskender’in hücumunun bir kısmının yerini almalı ve Gürcistanlı Rati Andronikashvili, üniversiteye gelen daha iyi Avrupalı ​​adaylardan biri olarak kabul ediliyor. Antrenör Greg McDermott, geçen sezon bir zayıflık olan seçenekleri düşük seviyeye indirmiş olmalıydı.

Christian Bishop, cılız bir 5 kişilik olarak geri döndü, ancak şimdi McDermott, gerekirse, Jacob Epperson ve Ryan Kalkbrenner ile iki meşru merkeze dönebilir. Bluejays’ın geçen sezon Büyük Doğu’daki en kötü ribaund ve şut blokaj takımlarından biri olduğu düşünüldüğünde, bu yararlı bir alternatif. Öngörülen başlangıç ​​dizilişi: Marcus Zegarowski (16.1 sayı, 5.0 APG) Denzel Mahoney (12.0 sayı) Mitch Ballock (11.9 PPG, 5,3 RPG) Damien Jefferson (9,4 PPG, 5,5 RPG) Christian Bishop (8,6 sayı, 5,3 RPG) 13. Texas Tech Red Raiders Önceki: 9Chris Beard’ın takımı geçen ay ülkedeki herhangi bir takım kadar değişti ve Red Raiders’ın gelecek sezon görünümünü etkileyen iki önemli personel hareketi. İlk olarak, Davide Moretti, yurtdışında profesyonel bir hareket için bir temsilci ile anlaştı. Birkaç haftadır söylenen bir şeydi, ancak Moretti takımın en çok gol atan oyuncusu olacaktı.

Beard, Georgetown transferi Mac McClung’a inerek geri döndü, ancak önümüzdeki sezon hemen yarışmak için feragat etmesi gerekecekti. McClung’un savunma tarafında hızlı bir şekilde adapte olması gerekeceği için bu aynı zamanda ilginç bir uyum – ancak aynı zamanda Tech’e kendi vuruşunu yapabilen bir kanat oyuncusu sağlıyor. Lubbock’ta yoğun bir yaz olacak; Beard, McClung için bir feragatname üzerinde çalışacak, VCU transferi Marcus Santos-Silva’nın önümüzdeki sezon mezun olup hemen oynayabilmek için bitirmesi gereken dersler var.Project başlangıç ​​kadrosu: Nimari Burnett (ESPN 100’de 21. sırada) Kyler Edwards (11.4 PPG, 3,1 APG) Terrence Shannon Jr. (9,8 PPG, 4,1 RPG) Joel Ntambwe (11,5 sayı, 5,5 RPG, UNLV’de) Marcus Santos-Silva (12,8 sayı, VCU’da 8,9 RPG) 14.

North Carolina Tar Heels Önceki: 142020-21 kolej basketbol sezonu hakkında düşünürken sürekli geri döndüğüm şeylerden biri Kuzey Carolina ve Roy Williams’ın post rotasyonunu nasıl ele alacağı. Tar Heels, ülkedeki en derin ve en yetenekli ön saha grubuna sahip olabilir ve Williams aynı anda iki büyük adam oynamayı sevse de, herkese dakikalar ayırmak zor olacak. Garrison Brooks ve Armando Bacot geçen sezon başladıktan sonra geri dönüyor.

Brooks, sezon öncesi ACC Yılın Oyuncusu için yarışacak ve eski beş yıldızlı oyuncu Bacot, Chapel Hill’de birinci sınıf öğrencisi olarak 11 double-double yaptı. Sonra, her ikisi de 2020 sınıfının ilk 15 üyesi olan yeni birinci sınıf öğrencileri Day’Ron Sharpe ve Walker Kessler var. Sharpe baskın bir ribaund oyuncusu ve Kessler daha iyi bir hücum oyununa sahip.

Dört kişilik rotasyon, Luke Maye ve Tony Bradley’in Isaiah Hicks ve Kennedy Meeks’in arkasındaki takım rollerinde yaklaşık üçte birini oynadıkları 2017’deki gibi biraz görünebilirdi. ESPN 100) Anthony Harris (6,8 PPG) Sızdıran Siyah (6,5 PPG, 5,0 RPG) Armando Bacot (9,6 PPG, 8,3 RPG) Garrison Brooks (16,8 PPG, 8,5 RPG) 15. Arizona State Sun Devils Önceki: 15Bobby Hurley, All-Pac-12 birinci takımı Remy Martin, Pac-12 Yılın Altıncı Adamı Alonzo Verge’in geri sahasında önümüzdeki sezon potansiyel olarak ülkedeki en patlayıcı çevre gruplarından birine sahip olacak Jr. ve beş yıldızlı golcü Josh Christopher, elit bir hücum üçlüsü oluşturuyor.

Bu hayalin gerçekleşmesi için Martin’in adını NBA seçmelerinden geri çekmesi gerekiyor, ancak her iki durumda da Hurley’in önümüzdeki sezon en büyük görevi ön sahaya gelecek. Romello White, Arizona Eyalet kariyeri boyunca beş maç hariç tüm maçlara başlamasına rağmen, son sezonu için mezun olmaya ve transfer olmaya karar verdi. Sonuç olarak, Hurley’nin boyada takviye bulması gerekiyor.

İleriye doğru Kimani Lawrence’ı ve ilk 50’yi işe alan Marcus Bagley’yi içeren daha küçük bir kadroyla gidebilir veya çok yönlü ileri Taeshon Cherry veya büyük adam Jalen Graham’a güvenmeyi deneyebilir. Üniversite basketbolunda çok kötü takaslar bir şey değildir çünkü Arizona Eyaleti ve Kuzey Carolina mükemmel bir uyum sergileyecektir.Proje edilen başlangıç ​​sıralaması: Remy Martin (19.1 sayı, 4.1 APG) Alonzo Verge Jr. (14.6 sayı) Josh Christopher (No. 10 ESPN 100’de) Kimani Lawrence (4,9 sayı, 2,6 RPG) Jalen Graham (3,2 sayı, 2,8 RPG) Remy Martin, geçen yıl All-Pac-12 ilk takımına çıktıktan sonra gelecek sezon geri döndü. Joe Camporeale / USA TODAY Sports16.

Oregon Ducks Önceki: 16Dana Altman, Eugene’de dört yıldız sezonundan sonra yoluna devam eden All-American oyun kurucu Payton Pritchard’ın yerine nasıl koçluk yapacak? Birkaç seçenek var. Will Richardson, Pritchard yedek kulübedeyken sık sık hücumun dizginlerini eline aldı ve oyun yapmak için savunmada sürekli olarak kırışıklıklar bulan kurnaz bir solcu. Ördekler ayrıca ESPN 100 oyun kurucu Jalen Terry ve UNLV transferi Amauri Hardy’yi de ekledi. Hardy, Richardson gibi, bir dağıtıcıdan çok golcü, ancak son iki sezonunun her birinde maç başına üçten fazla asist ortalaması aldı.

Terry grubun en saf oyun kurucusudur ve küçük olmasına rağmen son derece hızlıdır. Tempoyu zorlayabilecek veya şeride girip takım arkadaşları bulabilecek. En iyi tahminim, Hardy’nin oyun kurucu pozisyonuna erken geleceği, Richardson ve Chris Duarte çevre puanlama yükünün çoğunu üstleniyor. Öngörülen başlangıç ​​dizisi: Amauri Hardy (14.5 sayı, UNLV’de 3.3 APG) Will Richardson (11.0 sayı, 3.7 RPG) ) Chris Duarte (12,9 PPG, 5,6 RPG) Eugene Omoruyi (Rutgers’da 13,8 sayı, 7,2 RPG) N’Faly Dante (5,8 sayı, 2,8 RPG) 17.